صفحات

۱۳۹۰ اسفند ۷, یکشنبه

رژیم ایران ارائه خدمات به زبان فارسی را حتی در کلیساهای رسمی, ممنوع اعلام کرد


به دستور وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی دو کلیسای مسیحی که در تهران به ثبت رسمی رسیده‌اند از ارائه خدمات به زبان فارسی منع شده‌اند.

به گزارش سرویس خبری «کامپَس دیرِکت نیوز»، کلیسای پروتستان «امانوئل» و کلیسای انجیلی «پطرس مقدس» تا زمان دریافت ابلاغیه وزارت اطلاعات، عملاً واپسین کلیساهایی بودند که همچنان هر هفته در روزهای جمعه در شهر تهران پاسخگوی خیل مراجعان به زبان فارسی بودند.

بر اساس این خبر، که روزنامه انگلیسی «کریستین تودی» نیز آن را منعکس کرده‌است، مقام‌های دولتی ایران روز دهم فوریه دستور ممنوعیت ارائه خدمات به زبان فارسی توسط این دو کلیسا را صادر کردند. این در حالی است که پیشتر در دسامبر سال ۲۰۰۹ میلادی، کلیسای جماعت ربانی مرکزی شهر تهران نیز با دریافت ابلاغیه‌ای مشابه ملزم به برچیدن خدمات فارسی خود در روزهای جمعه شده بود.

مراسم روزهای جمعه این کلیساها شامل چندین بخش و خدمات مختلف می‌شد که تعطیلی روزهای جمعه در ایران باعث شده بود این مراسم به محل گرد آمدن نومسیحیان و مسلمانانی تبدیل شود که به مسیحیت علاقه نشان می‌دادند.

در همین ارتباط سازمان حمایت از حقوق مسیحیان خاورمیانه «اِم.ای.سی.» می‌گوید: «این تصمیم به این معناست که دیگر هیچ‌گونه خدماتی به زبان فارسی در هیچ‌یک از کلیساهای دارای ثبت رسمی شهر تهران ارائه نخواهد شد.»

کلیساهای امانوئل و پطرس مقدس در تهران جزو کلیساهای پروتستان بوده و به همراه کلیسای مرکزی تهران، در شمار اندک کلیساهای دارای ثبت رسمی این شهر هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر